Razmjeni učenika s njemačkom gimnazijom Paracelsus – Gynasium – Hohenheim iz Stuttgarta

U listopadu ove školske godine, šestero učenika IV. gimnazije sudjelovalo je na razmjeni učenika sa njemačkom gimnazijom Paracelsus – Gynasium – Hohenheim iz Stuttgarta. Učenici Matea Pentek, Filip Anton Božinović i Robert Marčec (3.d) i Irena Rokić, Bojana Durić i Lucija Janković-Miloš (2.d) zajedno s profesoricom Tamarom Keglević ugostili su šest učenica iz Stuttgarta i njihovu profesoricu.

U Zagrebu su ostali tjedan dana. Posjetile su našu školu i sudjelovale na dvojezičnoj nastavi na njemačkom jeziku. Osim razgledavanja znamenitosti grada Zagreba s profesoricom Petrović, imale su prilike probati i neke zagrebačke specijalitete. Posjetili smo i gradove Zadar i Samobor. U Zadru su se uvjerile u ljepote Jadranskog mora i mogle su uočiti raznolikost naše zemlje. U Samoboru su probale poznate samoborske kremšnite. Slobodno vrijeme provodili smo zajedno šetajući Zagrebom. Odvojili smo vrijeme za šoping, kino i kuglanje ili smo jednostavno provodili vrijeme u obližnjim kafićima.

U prosincu, mi smo posjetili Stuttgart. I naš posjet trajao je tjedan dana te smo bili smješteni u obiteljima. Posjetili smo njihovu školu i tamo su nas najprije upoznali s njihovim sistemom obrazovanja koji se dosta razlikuje od našega. Dva dana proveli smo na nastavi a nakon škole razgledavali smo grad. U Stuttgartu smo bili u božićno vrijeme kada je taj grad najblistaviji zbog svojeg poznatog božićnog sajma. Probali smo svakojake njemačke specijalitete i upoznali se s njihovim običajima slavljenja Božića. Posjetili smo dvorac Hohenzollern koji je izgrađen u XI. stoljeću, a danas je jedan od najposjećenijih muzeja u Njemačkoj. Osim toga, posjetili smo Mercedes – Benz muzej i išli na jednodnevni izlet u Heidelberg, grad koji je poznat po svojim fakultetima.

Lucija Janković - Miloš 2.d

objavio: Željka Damjanić Pavlić   datum: 22. 5. 2015.