CROATIAN POTTERY

Nakon svakog našeg boravka na Floridi i posjete CCC High School u Clearwateru, vraćamo se, osim s punim koferima, prepuni dojmova o zemlji, obiteljima u kojima smo proveli tjedan dana i prijateljima koje smo stekli.

Nakon prošlogodišnjeg posjeta u studenom 2014., imamo čast i zadovoljstvo najaviti i malu izložbu našh radova. Naši domaćini pripremili su nam uzbudljiv dan u školi, čiji je, bez konkurencije, highlight bio naš odlazak na sat likovne umjetnosti. Nismo razgovarali o slikarstvu, kiparstvu, arhitekturi ili analizirali djela velikana svjetske umjetnosti, nego smo imali priliku naučiti kako od grumena gline modeliranjem stvoriti neki predmet. Mi smo odabrali da to budu vrčevi različitih oblika, dimenzija i boja. U našim ponekad i nespretnim pokušajima pomagala nam je i hrabrila nas gospođa Jeanin Newcomb, profesorica umjetnosti. S puno je takta hvalila naše (ne)spretne pokušaje i svakom našem uratku pronašla vrline, a u nama latentnog umjetnika. I ne samo to, ponudila je naše umjetnine ispeći u školskoj šamotnoj peći, jer se, svježi, kakvi su bili, nisu mogli transportirati, a pečenju ionako prethodi višednevno sušenje na sobnoj temperaturi. Draga prof. Jeanin je vodila brigu o našim radovima, slagala ih, sušila i pekla,  a sad će ih i poslati, kako bismo ih mogli pokazati svima.

Dear Jeanin,
thank you for the wonderful morning we spent with you,
for your support and for showing us that each and every one of us can be and is an artist.

Monika, Mia, Matea,
Andrej, Marta, Lucija,
Paula, Tana, Petra,
Renata I Melita

objavio: Željka Damjanić Pavlić   datum: 22. 5. 2015.