Četvrta slavi Dan škole!

U utorak 12. travnja 2022. naša škola slavi Dan škole. Ovako ćemo ga proslaviti:

KRIVI ODGOVOR - kviz općeg (ne)znanja IV. gimnazije.
Kviz se igra u matičnim učionicama u timovima do 5 članova uz pomoć Google Classroom tehnologije. Organizatorica: Mateja Mikulec, prof. i suradnici.

SPORT
Ivan Kelava, prof. uz pomoć maturanata/ica u dvoranskom dijelu organizira dva odbojkaška terena za djevojke i mladiće mješovite kombinacije ekipa, zatim stolni tenis na tri stola na kojima će se igrati kup sustav (posebno djevojke/mladići).
Na vanjskim terenima kombinacijom ekipa igrat će se košarka na tri koša i mali nogomet.Voditelji košarke su učenice: Marta Ljubas i Lucija Matić (4.b), voditelji nogometa su učenici: Slaven Vela, Mihovil Čakarun i Toni Maričić (3.f).
Veselimo se sportskim aktivnostima u nadi dobrih igara, poteza i naravno, bez ozljeda.
Voditelj i organizator: Ivan Kelava, prof.

ŠAH
Povodom Dana škole održat će se prvi školski pojedinačni šahovski turnir za učenike. Početak turnira je u 16:00 u učionici 223. Igrat će se 5 kola, 15 min po igraču prema švicarskom sistemu. Očekujemo dvadesetak sudionika koji će igrati na desetak ploča istovremeno.
Jako mi je drago što imam čast voditi ovaj turnir i mlade šahovske entuzijaste te se nadam da će broj zainteresiranih kroz godine rasti kako bismo mogli sudjelovati i na međuškolskim turnirima u budućnosti. Voditelj: Adam Pinek, prof.

STEM aktivnosti
Od 16:20 možete se priključiti STEM aktivnostima (radionice i demonstracijski pokusi) u učionicama 217 i 219.
Provozajte s nama autić na vodik i upoznajte načelo njegova rada, sudjelujte u identifikaciji spojeva koje često koristite u svakodnevnom životu kroz radionicu Soli naše svagdašnje. Kemijom u žurbi pokazat ćemo vam koliko cool može biti varikina, a s fizičarima možete napraviti nenjutnovsku tekućinu i hodati po njoj. Bit će tu i izolacije DNA iz banane, mikroskopiranja, destilacije, silikatnih vrtova... Čekamo vas!
Martina Jarnević, prof. Nikolina Cestar, prof., Bartol Horvat, prof., Mihael Kolomaz, prof., Dino De Bona, prof.

objavio: Željka Damjanić Pavlić   datum: 11. 4. 2022.

« Svibanj 2024 »