Školski program profesionalnog informiranja i usmjeravanja

U okviru Školskog programa profesionalnog informiranja i usmjeravanja, kontinuirano tijekom cijele školske godine, provodi se niz aktivnosti namijenjenih prvenstveno učenicima završnih razreda u cilju njihovog informiranja i usmjeravanja u odlučivanju  oko nastavka školovanja te odabira karijere.

Uspješna suradnja se ostvrauje s Centrom za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK) kroz organiziranje interaktivnih predavanja za učenike svih četvrtih razreda pod nazivom „Važnost profesionalnog savjetovanja“ uz mogućnost individualnog savjetovanja.

U suradnji sa Zakladom „Znanje na djelu“ tijekom 2016./17. učenici IV. gimnazije sudjelovali su u tri veća projekta s područja profesionalnog usmjeravanja:

-projekt „Istražujem svijet rada u turizmu- Pogledaj!“ -edukativni posjet učenika trećih razreda kompaniji Valamar Rivieri u Poreču

-radionica „Skok u budućnost“, provedba selekcijskog postupka   za sudjelovanje učenika u mini praksi u nekoliko uspješnih hrvatskih tvrtki unutar projekta „Istražujem svijet rada – Pogledaj. Probaj. Doživi.“

-aktivno sudjelovanje grupe učenika IV. gimnazije na projektu  „STEM. Rastem. Istražujem“    u radionicama i na Otvorenim danima Instituta Ruđer Bošković (IRB)

U suradnji sa Gradskim uredom za obrazovanje, kulturu i sport, ostvarena je suradnja i sudjelovanje učenika IV. gimnazije u provedbi projekta Hrvatske gospodarske komore „Financijska pismenost“ kroz radionicu za nastavnike i dvije radionice za učenike od 1.- 4. razreda.

U IV. gimnaziji niz godina se provedi projekt sudjelovanja učenika u manifestaciji „Dan obrnutih uloga“

Tijekom svake školske godine, učenici IV. gimnazije sudjeluju u sljedećim aktivnostima vezanim uz profesionalno informiranje i usmjeravanje:

- organizirani posjet manifestacijama: Otvoreni dani Instituta Ruđer Bošković (IRB), Psihologija u praksi HS, Svečana dodjela Volonterskog Oskara

- samostalno sudjelovanja učenika u manifestacijama: Smotra Sveučilišta, Sajam stipendija, Tjedan cjeloživotnog učenja, 10. tjedan psihologije, Psihofest FF u Zagrebu, Noć i dan PMF, Znanstveni piknik, DOVE 2017 ,HAZU

- organizirane prezentacije o stipendijama, informativni štand i sl.: BHV info točka i sajam  stipendija, Integral info točka i   sajam stipendija, Stipendija Grada Zagreba, Stipendija Rotary Cluba, Nagradni natječaj Poslovni izazov N. Š. Zrinski, Stipendije UWC , Hrvatsko vojno učilište

- koordiniranje aktivnog sudjelovanja učenika u manifestacijama: Dojdi osmaš, Dan otvorenih dana škole, Dan škole, Dan karijera u OŠ Zapruđe

« Svibanj 2020 »