Dan škole

Naša IV. gimnazija proslavila je svoj rođendan 27. ožujka. Obilježili smo ga zabavnom i zanimljivom priredbom na kojoj je sudjelovao velik broj učenika. Priredbu u prepunom predvorju vodile su maturantice Klara Češković i Laura Mrkonjić.

Nakon pozdravnog govora ravnateljice Sonje Kamčev Bačani predstavljen je projekt UNESCO-a u kojem naša škola sudjeluje već dvadeset godina, a njegova je voditeljica prof. Željka Polan. Projekt su predstavile učenice na različitim jezicima.

Nakon toga nizale su se točke plesa, pjesme, glume, sviranja… Glazbena radionica naših učenika otpjevala je pjesmu Meni trebaš ti, a na samom kraju priredbe maturanti su nam poklonili oproštajni Medley. Svoje plesno umijeće pokazali su učenici Franco Marinović i njegova partnerica Hana Grahovac, Lea Stanić i Lovro Peraković te Ria Walla i Jelena Mihajlović, a posebna atrakcija bio je akrobatski rock 'n' roll Lare Biuklić i Ivora Boseka.

Predstava Romeo i Julija u Novom Zagrebu, koju su pripremile učenice drugog razreda Korina Kučinić, Adea Postoseli, Dora Šafar, Paula Varda i Lara Vulin te maturant Ivan Haubrih, nasmijala nas je do suza. Naš maturant Mihael Horvat pokazao je svoje umijeće na gitari izvedbom skladbe Sonatina Meridional i Campo, a Dora Rade odsvirala je na violini skladbu Hanami. Monolog iz kultnog romana Lovac u žitu izvela je Dora Šikulec s kojim je predstavljala našu školu na županijskoj Smotri LiDraNo. Da su naši učenici svestrani i kreativni, dokazale su učenice Mateja Lisak koja je čitala svoju poeziju, ali i Marta Medved čija je pjesma bila predložena za državnu Smotru LiDraNo. Pjesmu Anđele izvele su učenice Lara-Nika Holjevac, Maja Katarina Gajan i Ivona Nejić. Na kraju priredbe predstavljen je projekt razmjene s pariškom gimnazijom Janson de Sailly koji vodi prof. Spomenka Šabić.

U organizaciji svečanosti velika pomoć bio mi je učenik Ivan Šola koji se brinuo oko tehnike zajedno s prof. Trpimirom Jerkovićem. Zaista smo se uvjerili u svestranost i talentiranost naših učenika. Svima hvala još jedanput jer su svojim umijećem i znanjem uveličali ovogodišnji Dan škole.

Marijana Janjić, prof.

objavio: Jelena Dolenec   datum: 18. 4. 2018.

« Ožujak 2024 »