PROJEKT “POLARNI SAN” U 100 SREDNJIH ŠKOLA

Trogodišnji projekt Polarni san sastoji se od niza ekspedicija na Arktik (sjever Sibira, sjever Grenlanda, sjever Norveške) s ciljem dokumentiranja zadnjih tradicionalnih kultura sjevera i utjecaja klimatskih promjena na njihov život i stanište, te Prve hrvatske ekspedicije na Južni pol, u kojoj će naš član Davor Rostuhar hodati dva mjeseca (sam, pješice, bez dostave hrane) od ruba Antartike do Južnog pola (1200 km).

Učenici 1.c razreda naše škole uključili su se u projekt i tako podržali cijenjenog gospodina Rostuhara i svojim malim doprinosom pridonijeli njegovom „polarnom snu“. U sklopu projekta učenici su svaki tjedan, tijekom 6 tjedana, obrađivali jedan tekst na temu polarnih krajeva. Tekstovi su se objavljivali na stranicama KEK-a. Na kraju svakog teksta učenici su dobili kviz koji su mogli ispuniti i na taj način osvojiti bodove za svoju školu. Na kraju svakog tjedna objavljivali su se rezultati svih škola i onoj škola s najviše osvojenih bodova Davor se javljao direktno s Antartike. Nažalost naši učenici nisu osvojili dovoljno bodova za javljanje, ali su zato obogatili svoje znanje o polarnim krajevima. Osim proučavanja tekstova i rješavanjem kvizova naš zadatak je bio osmisliti manji projekt po izboru i provesti ga tijekom 6 tjedana. Tu je nastupila kreativnost i stvaralaštvo naših učenika što je rezultiralo je izradom plakata na temu “Polarni san“ i pjesmom na temu „Zdrav život“.

Isto tako, u sklopu projekta i promoviranja zdravog načina života organizirali smo tečaj plesa Engleskog valcera za učenika 1.c razreda. tj sudionike projekta. Na samu ideju tečaja plesa došao je naš učenik Franko Marinković koji se već duži niz godina bavi latino – američkim plesovima. Franko je održao 10h tečaja plesa i tako svoje vršnjake naučio osnovama engleskog valcera. Kratak video kako je to izgledalo na tečaju plesa može se vidjeti na linku ispod. Video je izradila učenica 1.c razreda Cora Borković.

Kristina Plavšić, prof.

objavio: Željka Damjanić Pavlić   datum: 12. 4. 2018.