FLORIDA 2017.

1.12.2017. jedanaest učenica naše škole i dvije profesorice krenule su na putovanje u Sjedinjene Američke Države u grad Clearwater na Floridi povodom međunarodne razmjene učenika.

Za putovanje su odabrane najbolje učenice iz engleskog jezika iz svih drugih i trećih razreda: Sandra Krejčir 2.a, Lana Gačić 2.b, Jelena Lesjak 2.c, Franka Škrobo 2.d, Nika Kupres 2.e, Lara Burić 3.a, Tena Špoljarić 3.b, Irma Francišković 3.c, Karla Matić 3.d, Ema Lovrek 3.e, Magdalena Arapović 3.f u pratnji frofesorica Mateje Mikulec i Mirele Balešić Jović.

Ovu razmjenu naša škola provodi već 15 godina u suradnji sa Centralnom Katoličkom školom u Clearwateru i to je predivno iskustvo kako za jednu tako i za drugu stranu.

Na Floridu smo stigli u petak oko 16h i upoznali se sa obiteljima koje će nas ugostiti. Cijeli vikend smo proveli družeći se sa “svojim novim obiteljima” koje su imale slobodu odvesti nas i pokazati nam zanimljivosti i ljepotu Floride. U ponedjeljak smo išle u školu sa svojim domaćinima gdje su nas jako ljubazno dočekali i ispričali nam ukratko što ćemo sve vidjeti taj tjedan.

Taj dan smo pratili svoje domaćine na satima koje su oni imali i bili na zajedničkoj radionici likovne umjetnosti gdje smo imale priliku same izrađivati ogrlice od keramike.

U utorak smo zajedno sa svojim domaćinima isli u zabavni park Busch Gardens i proveli nezaboravno vrijeme družeći se i isprobavajući vožnje. Srijeda je bila rezervirana za odlazak u muzej Salvadora Dalija u St. Petersburgu, tamo smo vidjeli izuzetan talent tog čovjeka i čuli zanimljivosti o njemu i njegovim djelima.

U četvrtak smo posjetili Clearwater Aquarium poznat po dupinu koji se tamo nalazi, a ime joj je Winter. Winter nema rep jer su joj ga morali odstraniti kako bi preživjela budući da je bila jako ozlijeđena, te su o njoj snimljena čak dva filma. U petak smo imali organiziran posjet Pinellas County Criminal Justice Center. Sjedili smo u sudnici i slusali prave presude, šetali kroz zatvor te se susreli s pravim zatvorenicima. To je bilo iskustvo koje malo tko može doživjeti te nam je svima bilo jako zanimljivo i zabavno. Subotu smo proveli sa svojim domaćinima i maksimalno iskoristili vrijeme koje nam je preostalo s njima. U nedjelju 10.12.2017. ujutro u 10h morali smo se naći sa profesoricama i ostalim učenicama na aerodromu u Tampi. To je bio kraj našeg putovanja i sve smo bile tužne jer odlazimo i ostavljamo svoje domaćine s kojima smo se jako zbližili. Za mene je to bilo jedinstveno iskustvo na kojem sam svima jako zahvalna. Zahvalna sam našim profesorima koji su nam to omogućili te svim ljudima iz škole u Clearwateru koji su se jako potrudili i učinili naš boravak nezaboravnim.

Tena Špoljarić, 3.b

objavio: Željka Damjanić Pavlić   datum: 20. 12. 2017.