Plava Potkova – zeleno oko Novog Zagreba!

Ponosni smo na naše učenike koji su uspjeli zadiviti sve prisutne na svečanoj prezentaciji projekta "Kultura turizma" Turističke zajednice grada Zagreba, prezentirajući svoju web stranicu i film o Plavoj potkovi

Predstavljanju su prisustvovali direktorica Turističke zajednice grada Zagreba Martina Bienenfeld i umjesto gradonačelnika, predstavnica Gradskog ureda za obrazovanje, sport i mlade, Martina Stipeč te naša ravnateljica Sonja Kamčev Bačani u pratnji suradnice Ane Dlesk.

Projekte je 23. svibnja u "Zagrebačkom plesnom centru" prezentiralo ukupno šest škola od kojih pet kojima turizam nije primaran u obrazovanju, a zadatak je bio istražiti turističku ponudu grada Zagreba promišljajući mogućnosti valorizacije postojeće ili viziju nove turističke ponude.

Učenici koji su radili na projektu su 3.a: Leona Brodarić, Tea Hruškar, Vilhelmina Lana Krajcer, Alex Rakoš, Dina Zelanto i Magdalena Zrnić; 2a:  Vanda Meić i Lucija Barišić, te 2.b: Matea Kovačević, Marija Cvitković, Ivana Šestok i Nika Vlašec.

Naš tim vodili su profesori – mentori na projektu:  Željka Polan, Petra Cukrov Ćurčija i Tomislav Jurašinović.

Učenici su na projektu radili od siječnja, prohodali su više od 30km, snimili niz fotografija i kadrova, mapirali na terenu, istraživali informacije te su na kraju sve prezentirali na web stranici (u GIS Story map-u) i snimili film od 12 minuta koji opisuje turističko vođenje Plavom potkovom.

U digitalnom dijelu posebno se je istaknula Vanda Meić koja je osmislila genijalnu web stranicu dok je Leona Brodarić montirala pravo malo remek djelo od filma.

Svi su učenici i mentori pohvaljeni za poseban doprinos turističkom razvoju Zagreba i dobili su priznanja za rad na projektu.

Bravo učenici, bravo KT četvrta!

objavio: Željka Damjanić Pavlić   datum: 25. 5. 2022.