Državno Natjecanje iz španjolskog jezika

Alma Matić, 4.a - 2. mjesto
Lea Šurina, 4.b - izvrsno 4.mjesto

"Dvije učenice, maturantice, prekrasne i drage djevojke, pokazale su svoje znanje na XXVIII. državnom natjecanju iz španjolskog jezika za učenike srednjih škola, koje se održalo u Puli.

Put do državnog natjecanja bio je trnovit, no njih dvije su ga preletjele, ostavivši iza sebe mnoge odlične učenike.

Alma Matić, učenica 4.a razreda, osvojila je fantastično 2. mjesto, svima nama na ponos i diku!!! To drugo mjesto u našim je očima pravo zlato, pogotovo znajući da učenik kojem gleda u leđa (inače beskrajno skroman i pristojan dječak) s roditeljima razgovara isključivo na španjolskom. Time si je osigurala upis na studij hispanistike na FIlozofskom fakultetu u Zagrebu, što joj je i bila želja. Bravo, Alma!

A uz simpatičan stav, veselu izvedbu i veliku domišljatost, Alma je osvojila i posebnu nagradu za najbolju prezentaciju. Čestitke!!

Lea Šurina, učenica 4.b razreda, osvojila je izvrsno 4.mjesto!!!! To je 4.mjesto također puno vrednije u našim očima, jer je ona napravila čudo. Naime, Lea španjolski uči tek nepune dvije godine, što bi je po pravilima svrstalo u drugu kategoriju. Međutim, kako je početkom ove godine dodatno upisala španjolski u školi stranih jezika, automatski je morala prijeći u kategoriju gdje se nalaze učenici koji taj jezik uče puno duže od nje. Našu Leu to nije omelo ne samo da dogura do državnog natjecanja, nego da i osvoji visoko 4.mjesto!! Među silnom konkurencijom, Lea je uspjela napisati najbolji sastavak, još jednom dokazavši da je u potpunosti zaslužila biti u samom vrhu poznavatelja španjolskog jezika. Bravo, Lea!

Jednako ćeš tako "rasturiti" i Maturu te sjesti s Almom u klupe  Filozofskog fakulteta. Želimo ti puno sreće!

Hvala vam, djevojke! Svojom skromnošću, pristojnošću, marljivošću, vedrim duhom, prijateljskim raspoloženjem i, naravno, znanjem osvjetlale ste nam obraz. Ne možemo biti ponosniji!! Čestitamo!!!!!"

Mateja Mikulec, prof.

objavio: Željka Damjanić Pavlić   datum: 9. 5. 2022.